Senior Data Engineer for Business Inteligence | Prague |

Plný úvazek
Práce z domu
Práce pouze na pracovišti
Referenční číslo
134-16-409469
Popis pozice

Popis pozice:

Expandující mezinárodní obchodník s komoditami, hledá Seniorního Datového Inženýra do svého týmu. Tato role bude klíčová při návrhu, vývoji a údržbě nového reportovacího datového skladu, který je zásadní pro monitorování obchodních portfolií a souvisejících rizik. Budete úzce spolupracovat s týmy Business Intelligence (BI), IT a klíčovými obchodními týmy, abyste zajistili, že datová infrastruktura podpoří rozšiřující se obchodní aktivity.

Požadavky

Klíčové odpovědnosti:

  • Vývoj datového skladu: Navrhnout, vyvíjet a udržovat nový reportovací datový sklad společnosti, aby splňoval obchodní potřeby a standardy v oboru.
  • Optimalizace platformy: Neustále aktualizovat a optimalizovat reportovací a analytickou platformu, aby zahrnovala nejnovější technologie a osvědčené postupy.
  • Hodnocení datové infrastruktury: Pravidelně vyhodnocovat a zlepšovat výkon a spolehlivost datové infrastruktury, řešit problémy proaktivně.
  • Dokumentace a předávání znalostí: Vytvářet komplexní dokumentaci pro datové toky a procesy s cílem usnadnit předávání znalostí a dodržování osvědčených postupů.
  • Mentoring týmu: Poskytovat technickou podporu a mentoring členům týmu, pomáhat jim rozvíjet jejich dovednosti a porozumění v oblasti datového inženýrství.
  • Spolupráce napříč týmy: Úzce spolupracovat s obchodníky, analytiky, vývojáři a dalšími technickými a obchodními týmy.

Výhodou:

  • Zkušenost s energetickým průmyslem
  • Pochopení systémů Big Data (Apache Kafka)
  • Praktické zkušenosti se správou workflow pomocí Airflow, včetně integrace s různými API a silného pochopení principů DevOps
  • Znalost předních nástrojů pro vizualizaci dat, jako je Power BI, Tableau a Qlik Sense
Benefity

Roční bonus 6 %

Stravenka 120 Kč/měsíc

Příspěvek na penzijní připojištění 18 000 Kč/rok (nárok po 12 měsících)

5 týdnů dovolené