Zaměstnancům chybí znalosti technologií, problém se s pokračující digitalizací prohlubuje
S pokračující digitalizací a adopcí moderních technologií čelí firmy rostoucímu nedostatku zaměstnanců s potřebnými technickými a analytickými...
Nevíte si rady s vyplněním profilu na síti LinkedIn? Poradíme vám, jak svůj profil snadno zpřehlednit a zatraktivnit. Přečtěte si následujících 12 tipů, které vašemu profilu dodají důvěryhodnost a profesionalitu.
Nic o člověku neřekne víc než jeho aktuální fotografie. Dejte přednost portrétové fotografii. Naopak se vyhněte skupinovým fotkám s kamarády nebo partnerem, snímkům s nevhodným pozadím a příliš starým fotografiím. Fotografie z dovolené nebo tzv. selfie nebude také to pravé na pracovní sociální síť.
Shrnutí – neboli summary – je vaší stručnou vizitkou a nejdůležitější částí uživatelského profilu. Snažte se v této části jednoduše a přesvědčivě popsat to, co nejlépe vystihuje vaši osobnost a kariérní směrování.
Stručně shrňte vaše předchozí zaměstnanecké zkušenosti a nezapomeňte vyplnit také náplň práce. Úplně postačí, když ke každé pozici přidáte krátký popisek. Pamatujte, že méně je většinou více.
Při vyplňování svého profilu zapomeňte na fráze a klišé. Vyhněte se také slovům, o kterých si myslíte, že je zaměstnavatel chce slyšet. Nechce. A vždy se vyjadřujte se stručně a přirozeně. Nekopírujte popisky z jiných profilů.
Informace o tom, jak trávíte volný čas mimo kancelář, prozradí hodně o vaší osobnosti a charakteru. Dejte ale pozor, aby se nestaly dominantou vašeho profilu.
Nepodceňujte své dovednosti. Používejte pro ně aktuální a snadno vyhledatelná slova. Vaše dovednosti by navíc měly odpovídat vašim odborným pracovním znalostem a schopnostem, kterými vynikáte.
Chcete, aby se ostatní dozvěděli, jak jste si v práci ve skutečnosti vedli? Nechte se doporučit! Funkce doporučení vašim kontaktům umožňuje ohodnotit a potvrdit vaše dovednosti.
Se svými starými známými, přáteli, spolužáky, současnými a bývalými kolegy a pracovními partnery jste už asi spojení. Přidat si mezi své kontakty ale můžete také uživatele s podobnými zájmy nebo zaměstnance ze stejného odvětví.
Přidejte si mezi své kontakty známé a zajímavé lidi ze stejného odvětví a sledujte jejich příspěvky. Získané znalosti vám pomohou lépe se zorientovat na trhu práce. A pokud už jste zaměstnaní, můžete si tak udělat průzkum o konkurenci, potenciálních partnerech nebo nových dodavatelích.
Přidávejte vlastní příspěvky, zapojujte se do zájmových skupin, pokládejte v nich dotazy a především na ně sami odpovídejte. Výrazně tím zvýšíte vaši důvěryhodnost.
Na svůj profil přidávejte co nejatraktivnější obsah – obrázky, videa, prezentace nebo textové dokumenty. Svůj profil tak snadno proměníte v portfolio prací, na kterých jste se doposud podíleli.
Pokud jste čerstvým absolventem školy a nemáte žádné pracovní zkušenosti, přidejte si na svůj LinkedIn profil například své studentské práce, hodnocení od profesorů, výsledky testů či jiné dokumenty, kterými prokážete svou snahu a zájem.
Na LinkedIn můžete také nahrát svůj životopis, aby si ho náboráři mohli stáhnout přímo z vašeho profilu. A jak na to? Existují hned 3 způsoby, jak nahrát životopis na Linkedln, jak je popsáno ve stejnojmenném článku.
Jste na sociálních sítích úplní začátečníci? Přečtěte si, jak se na LinkedInu zaregistrovat a vyplnit si svůj profil, a jednoduchý návod, jak si na internetu získat a udržet dobrou pověst.
Kompletní nabídku aktuálních pozic naleznete ZDE.